Kaip apsisaugoti nuo erkių?!

Skaisti saulė, malonus vėjelis, žydintys laukai bei šiltas oras šaukia visus pajudėti ir išeiti į gamtą ar mišką. Didžiausią malonumą suteikdamas mums ir be jokios abejonės mūsų mylimiems augintiniams. Tačiau šalia šių malonumų slypi nemažas pavojus, nes vos tik temperatūra pasiekia + 5 laipsnius suaktyvėja erkės ir kiti parazitai. Tūkstančiai šunų kasmet užsikrečia pavojingomis sveikatai erkių perduodamomis ligomis. Ir kiekvienais metais susirgimų skaičius tik didėja.

Erkės priklauso voragyviams ir yra gausiausia jų grupė. Erkės maitinasi tik krauju, joms nereikalingas joks kitas maistas. Būtent tokiu būdu ir yra perduodamos ligos tiesiai į šuns sistemą. Labiausiai pavojingos ligos yra babeziozė, Laimo liga ir kt. Paprastai erkės tyko aukštoje, neprižiūrėtoje žolėje, tankumynuose. Ką tik įsisiurbusi erkė bus tik smeigtuko galvutės dydžio, o prisisiurbus kraujo gali panašėti į pupą.

Yra daug būdų, kurie padės apsaugoti jūsų keturkojį nuo parazitų ir sunaikinti jau prisiartinusias. Labai svarbu po kiekvieno pasivaikščiojimo apžiūrėti augintinį, rūpestingai iššukuoti kailį. Jei radote įsisiurbusią erkę, ją būtinai reikia ištraukti visą, tai yra nepaliekant galvos odoje, o tai galima padaryti sukant pincetą prieš laikrodžio rodyklę. Žaizdelę reikėtų apdirbti su 5% jodo tirpalu.

Po erkių įsisiurbimo ne kiekvienas šuo užsikrėčia pavojinga liga, tačiau ant erkių nėra užrašyta kuri užkrėsta, kuri ne, todėl toliau jūsų užduotis – atidžiai stebėti savo numylėtinio sveikatą ar neatsirado tokių simptomų: dingęs apetitas, stiprus niežulys ar skausmas, karščiavimas, šlubavimas, apatija, šlapinimasis krauju. Jei tai pastebėjote, kuo skubiau kreipkitės į veterinarą.

Geriausi apsaugos rezultatai yra pasiekiami naudojant priemonių kompleksą:

  • Reguliarus šukavimas;
  • Antiparazitiniai antkakliai (Foresto, Kiltix, Preventef)
  • Antiparazitiniai lašai (Fypryst, Advantix, Virbac)
  • Antiparazitiniai purškalai (Neostomosan, Fypryst, Frontlyne)

Naudojant lašus rekomenduotina nemaudyti šuns porą dienų prieš ir porą dienų po  sulašinimo. Antiparazitiniai lašai skiriami griežtai pagal augintinio svorį. Naudojant purškalą, reikia apipurkšti šunį kiekvieną kartą einant pasivaikščioti ir ne tik gyvūno kūną, bet ir galvą, letenas, kirkšnis, pažastis ir vietas už ausų.

Kai perkate apsauginę priemonę veterinarijos vaistinėse ar PET parduotuvėse būtinai atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką ant pakuotės. Reikia nepamiršti, kad vartojant bet kokius medikamentus galimos alerginės reakcijos.