Vakarų Škotijos baltųjų terjerų priežiūra

Vakarų Škotijos baltųjų terjerų priežiūra

Čia išvardinti reikmenys kuruos reikia turėti „po ranka“ norint sutvarkyti savo Vakarų Škotijos terjero kailį:

 1. Šampūnas. Jei jūs planuojate dalyvauti parodoje, tai šunį reikėtų maudyti savaitę prieš parodą.
 2. Kailio kondicionierius.
 3. Purškiamoji priemonė skirta lengvesniam plaukų iššukavimui.
 4. Trimingavimo šukos – kailio karalius.
 5. Pudros šiurkščiam kailiui.
 6. Plaukų džiovintuvas.
 7. Šukos.
 8. Šepetys.
 9. Aštrios žirklės.
 10. Filiravimo žirklės.
 11. Nagų karpymo žnyplės
 12. Skutimosi mašinėlė

Kai vakarų Škotijos terjeras ruošiamas parodai, dar reikia turėti papildomų priemonių:

 1. Krakmolo miltelių (bulvių ar kukurūzų).
 2. Formavimo putų.
 3. Plaukų lakas.

Pagrindas.

Vakarų Škotijos baltųjų terjerų priežiūra nėra sudėtinga, tačiau yra tam tikrų taisyklių, kurių privalu laikytis:

 • Šukuokite, pešiokite šuns kailį ta kryptimi, kokia auga plaukas. Jei norite, kad kailis priglustu prie šuns, tai ir turite kaili traukti ta kryptimi.
 • Kuo dažniau kailį pešite, tuo daugiau jo augs. Kai kailio plaukas yra ilgesnis nei 5 cm., jis jau yra per ilgas ir atrodys susivėlęs.
 • Šonuose, prie priekinių ir galinių kojų kailis turi būti ilgesnis, jis nepešiojamas, turi lengvai judėti kartu su šuniuku.

Šuniuko pratinimas prie trimingavimo.

Jūs turite pradėti triminguoti šuniukus iškarto kaip tik užauga ilgesnis kailis. Jūs turite pripratinti savo augintinį prie paruošiamojo stalo. Pradėkit pratinti tiesiog padedant šuniuką ant neslidaus stalo paviršiaus kelis kartus per dieną, pašukuokite, patikrinkite kojas bei dantis. Reikia šuniuką taip pratinti prie stalo, kad  tai nesukeltų jam neigiamų emocijų.

Augintinio trimingavimas.

Trimingavimas – tai kailio pešiojimas, kai išraunamas negyvas plaukas. Pešiojimas nėra skausmingas šuniukui, nes plauko folikulas jau yra miręs. Trimingavimas Vakarų Škotijos baltajam terjerui yra būtinas, nes kol nepašalinami seni plaukai, negali augti nauji.

Dabar pešiojimas atliekamas su trimingavimo šukom, anksčiau kirpėjai naudodavosi savo pirštais. Šiai dienai yra gana platus šio įrankio pasirinkimas. Perkant trimingą, būtinai atkreipkite dėmesį su kuria ranka (dešine ar kaire) jums patogu pešioti. Pradžioje pešiojamos trumpų plaukų sritys, čia reikia pašalinti kuo įmanoma daugiau negyvo plauko. Tuomet, formuojant ilgų plaukų plotus reikia naudoti aštrias bei filiravimo žirkles. Krutinės linijos firmavimui, kaip pagalbininkus, galite naudoti verpetus. Čia kailiukas turi būti itin trumpas.

Galvos formavimas.

Prieš galvos formavimą pabandykite įsivaizduoti galvą kaip apskritimą. Galvos formavimas susideda kelių sričių. Viršutinėje srityje pagalbinį vaidmenį atlieka šuniuko ausų galiukai. Ausys turi įeiti į apskritimą, o jų galiukai siekti aukščiausia apskritimo tašką. Kailis neturi uždengti akių. Antras apskritimas formuojamas nuo ausyčių pagrindo iki snukučio pabaigos. O trečias jau pagal patį šuniuką, suteikiant jam žavesio ir šarmo.

Kaklo viršutinė linija 

Palikite storą sluoksnį plaukų maždaug iki pusės nugaros. Ilgis čia turi būti pritaikytas individualiai kiekvienam Vakarų Škotijos baltajam terjerui, nes tai padeda sutrumpinti šuniuko ilgį.

Sijono formavimas.

Sijonas turi būti pakirptas kampu. Ilgas prie priekinių kojų ir pakirptas kampu prie galinių, tai taip pat vienas iš būdų sutrumpinti šuniuko ilgį.

Priekinių kojų formavimas.

Ant kojų plaukai taip pat yra formuojami, jie negali būti palikti taip kaip auga. Plaukų ilgis turi baigtis sulig letena, Kailio nereikia palikti pernelyg ilgo, nes negražiai atrodys kai šuo judės parodos metu. Taip pat neformuokite per trumpai, nes kojų kailis iš visų sričių auga lėčiausiai.

Galinių kojų formavimas.

Čia plaukai nuo alkūnių formuojami statmenai pagrindui. Taisyklingas galinių kojų išformavimas parodo augintinio gerus alkūnių kampus, kas priduoda privalumų parodos metu.

Letenų nagai ir padukai.

Nagučiai turi būti trumpai nukirpti, juos reikėtų kirpti vieną kartą į savaitę. Kailis tarp pagalvėlių turi būti apkarpytas. Letenų plaukučius pašukuoti žemyn ir gražiai lygiai apkirpti pagal pėdutės formą.

Pabaigai.

vestas09

Reikia atminti, nebijokite padaryti klaidų, kailis atauga, o bandant vėl ir vėl, ateina įgūdžiai. Būtinai ateis toks metas, kai jūs būsite patenkinti savo rezultatu!