Vakarų Škotijos baltojo terjero veislės standartas

Oficialus Vakarų Škotijos baltojo terjero veislės standartas yra skelbiamas Tarptautinės šunų Federacijos.

FCI-Standard N ° 85/12. 01. 2011 / LT (Išverstas į lietuvių kalbą)

(Originalaus standarto tekstą galima pamatyti oficialiame tinklalapyje FCI)

KILMĖS ŠALIS: Didžioji Britanija

 GALIOJANČIO STANDARTO PASKELBIMO DATA: 2010.10.13

PASKIRTIS: Terjeras

FCI KLASIFIKACIJA:

 Grupė 3      Terjerai

Skirsnis 2     Mažieji terjerai

Be darbinių išbandymų

skotijos baltieji tejerai036BENDRA IŠVAIZDA: Tvirtas kūno sudėjimas, krūtinė ir apatiniaišonkauliai platūs, tiesi nugaros linija, pečiai, klubai stiprūs, kojos raumeningos, puikus jėgos ir judrumo derinys.

ELGESYS IR CHARAKTERIS: Sargus, aktyvus, drąsus, nežiūrint į šelmišką išvaizdą, turi savigarbos ir didelį pasitikėjimą savimi. Linksmas, drąsus, bet draugiškas. Ambicingas ir žinantis savo vertę.

GALVA IR KAUKOLĖ: Atstumas nuo pakaušio iki akių kiek ilgesnis nei snukio ilgis. Galva gausiai apaugusi plaukais ir sudaro tiesų arba šiek tiek mažesnį kampą su sprando ašimi.  Galva neturi būti pernelyg išsikišusi į priekį. Kaukolė lengvai išgaubta. Ryškus perėjimas nuo kaktos link snukio formuojasi dėka masyvių antakių lankų, kurie šiek tiek nusvirę ant akių.

SNUKIO SRITIS:

Nosis: Juoda, gana didelė nosis sudaro tolygų kontūrą su snukio linija. Nosis neturi būti išsišovusi į priekį.

Snukis: Snukis laipsniškai siaurėja nuo akių nosies link, gerai užpildytas, nėra įdubų po akimis.

Žandikaulis / dantys: Stiprūs žandikauliai formuoja teisingą skandį. Plotis tarp iltinių dantų snukiui suteikia žaismingą išraišką. Dantys, palyginus su šuns dydžiu, yra dideli, turi žirklinį sąkandį , t.y. viršutiniai dantys glaudžiai uždengia apatinius dantis ir sudaro statų kampą su žandikaulių.

Akys: Akys toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio, neapvalios, tamsios, kiek tai įmanoma. Žvilgsnis aštrus ir protingas, o masyvūs antakių lankai suteikia skvarbumo. Nepageidaujama šviesi akių spalva.                                                                                                                                                   Ausys: mažos, stačios, tvirtos, smailais galiukais, vidutiniu atstumu viena nuo kitos. Visiškai nepageidautinos apvalios, plačios, didelės arba mėsingos ausys, taip pat gausiai apaugusios.

KAKLAS: Pakankamai ilgas, kad užtikrintų teisingą galvos padėtį, raumeningas ir palaipsniui platėjantis bei tolygiai pereinantis į gražiai nuožulnius pečius.

KŪNAS: Kompaktiškas.

NUGARA: Tiesi

STRĖNOS: Plačios ir stiprios

KRŪTINĖS LĄSTA: Plati, viršutinėje dalyje šonkauliai stipriai išlenkti, sudarydami glotnius korpuso šonus. Atstumas nuo paskutinių šonkaulių iki užpakalinių galūnių tiek trumpas, kiek galėtų nevaržomai judėti korpusas.

UODEGA: Ilgis 13-15 cm, padengta trumpais, šiurkščiais plaukais, tiesi kiek įmanoma, nerūpestingai, bet išdidžiai iškelta ir nesiriečia link nugaros. Nepageidautina ilga uodega. Jokiu būdu ne kirsta.

GALŪNĖS:
PRIEKINĖS GALŪNĖS:
Pečiai: Nuožulnūs, mentės plačios ir prigludusios prie krūtinės ląstos. Pečių sąnarys atsikišęs į priekį.
Alkūnės: Pasidavę atgal, suteikdamos galimybę priekinėms kojoms laisvai judėti lygiagrečiai korpuso ašiai.
Priekiniai dilbiai: Trumpi ir raumeningi, tiesūs, padengti storais trumpais plaukas.
Priekinės letenos: Didesnės nei galinės, užapvalintos, proporcingos, stiprios, su storomis pagalvėlėmis ir padengtos trumpais šiurkščiais plaukais. Pėdučių pagalvėlės ir nagai turi būti juodi.

UŽPAKALINĖ DALIS:
Bendra informacija: Stipri, raumeninga, viršuje plati. Kojos trumpos, raumeningos ir tvirtos.
Klubai: Labai raumeningi, vidutiniškai nutolę vienas nuo kito.
Kelio sąnarys: Gerai išlenkti.
Kulnai: Kulnų sąnariai sudaro ryškius kampus ir išsidėstę po korpusu taip, kad būtų pakankamai arti vienas kito stovint ar judant. Visiškai nepageidautini tiesūs ir silpni kulnų sąnariai.

Užpakalinės letenos: mažesnės nei priekinės letenos, su storomis pagalvėlėmis, užapvalintos, proporcingo dydžio, stiprios, padengtos trumpais šiurkščiais plaukais. Pėdučių pagalvėlės ir nagai turi būti juodi.

EISENA / JUDESIAI: laisva, tiesi ir lengva. Priekinės kojos juda laisvai į priekį nuo peties. Galinės juda laisvai, galingai, arti viena kitos. Kelių ir kulnų sąnariai lankstosi gerai, kulnų sąnariai pasiduodami po korpusu užtikrina stiprų postūmį į priekį Visiškai nepageidautini šiurkštūs, neelastingi, nenatūralūs užpakalinių galūnių judesiai ir X formos galūnės.

ODA: Be akivaizdžių odos problemų.

KAILIS: Dvisluoksnis. Viršutinis sluoksnis šiurkštus apie 5 cm. ilgio, be jokių garbanų. Pavilnė trumpa, minkšta ir tanki. Neglotnus kailis visiškai nepageidaujamas.

SPALVA: Balta.

DYDIS: Ties ketera apie 28 cm.

TRŪKUMAI: Bet koks nukrypimas nuo aukščiau išvardintų punktų turi būti vertinamas kaip trūkumas. Defektai nustatomi, atsižvelgiant į nukrypimo laipsnį.

DISKVALIFIKACINIAI TRŪKUMAI:
– Agresyvūs arba per daug drovūs ir bailūs šunys;
– Bet koks šuo, aiškiai rodantis fiziškus ar elgesio sutrikimus, turi būti diskvalifikuotas.

PASTABA: Patinai privalo turėti dvi normaliai išsivysčiusias sėklides, pilnai nusileidusias į kapšelį.